dzielnicewroclawia.pl

Blog dotyczący Wrocławia, hobby i lifestylu

Lifestyle

Pompy ciepła w województwie dolnośląskim: Co warto wiedzieć?

Pompy ciepła w województwie dolnośląskim: Co warto wiedzieć?

Gruntowe pompy ciepła coraz częściej są wybierane jako urządzenia ogrzewające dom. Przede wszystkim ze względu na to, że do ogrzania pomieszczeń czy wody, nie zużywa się wiele energii. Jako że pompa ciepła to alternatywne źródło energii, najczęściej korzystają z nich mieszkańcy takich malowniczych rejonów, jak Dolny Śląsk.

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to inaczej urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię z otoczenia i przekazuje je do instalacji ciepłowniczej. Urządzenia grzewcze pobierają energię z gruntu tudzież powietrza. Następnie jest ona przenoszona do budynku, dzięki czemu system grzewczy zostanie zasilony, a my będziemy mieć zapewnione w domu komfort cieplny oraz ciepłą wodę. 

Jak dokładnie wygląda proces, na którym opiera się działanie pomp ciepła? W zależności od tego, czy dany rodzaj pomp pobiera energię z powietrza czy też z gruntu, obieg ciepła wygląda nieco inaczej. W przypadku pobierania energii z powietrza, zostaje ona natychmiast przekierowana do obiegu czynnika roboczego. Z kolei w przypadku gruntu wykorzystuje się roztwór glikolu. Niemniej jednak następnym krokiem jest odparowanie czynnika roboczego w parowniku i przekazanie energii do sprężarki. Zostaje ona podgrzana a ciepło oddane do obiegu w budynku.

Pompy ciepła w województwie dolnośląskim

Stolicą województwa dolnośląskiego jest Wrocław. Tylko to miasto zamieszkuje niemal 700 tysięcy osób. A jako że mieszkańcy tego górskiego rejonu cenią sobie naturalne źródła energii, bardzo często dochodzą do wniosku, iż instalacja pompy ciepła to najlepszy wybór. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie https://innogygo.pl/pompy-ciepla/dolnoslaskie/.

Jakie rodzaje pomp są najpopularniejsze na Dolnym Śląsku? W tym rejonie bardzo ważne są odnawialne źródła energii, zatem najczęściej znajdziemy tam powietrzną, gruntową albo wodną pompę ciepła. Powietrzna pompa ciepła ma kilka obiegów, które pozwalają na pobieranie energii z powietrza z zewnątrz. Co do gruntowych pomp ciepła, są one uznawane za jedne z najważniejszych. Natomiast najbardziej zaskakujące rodzaje pomp ciepła to wodne pompy. Pobierają one energię z dolnego źródła, a więc studni głębinowych. Musimy wziąć to pod uwagę planując montaż pomp ciepła, bowiem wcześniej musimy wykonać taką studnię głębinową. W związku z tym warto skontaktować się z doradcą, który zaproponuje nam najlepszy rodzaj pomp.

Wybierając konkretną firmę wykonującą podłączenie urządzeń grzewczych warto kierować się jej renomą oraz bogatą ofertą pomp ciepła. 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij